OwnHost Blog

Teknoloji ve Bilgi Platformu

Bulut Sunucu Nedir

rss
Facebooktwitter

Bulut Sunucu – Cloud Server nedir?

Bilinen bir altyapıyı kurmak, hızlı genişleyen bir sisteme sahip olmak veya hiçbirisi hakkında ön bilginiz olmadan da minimum maliyetle IT operasyonlarınızın yapılmasını istiyorsanız Bulut Sunucu çözümleri mükemmel bir seçenektir. Birçok küçük ve orta ölçekli işletme ve değişken taleplerde bulunan şirket veya kobi lerin tüm ihtiyaçlarını etkili bir şekilde karşılar.

OwnHost Bulut Sunucu hizmeti Dedicated Server'lar ile %95 aynı performansa sahiptir ve tüm altyapısında VMware kullanmaktadır. Bulut Sunucu yönetimi, yedekleme işlemleri, performans ve güvenlik kontrolleri açısından çok daha kolay ve hızlıdır. İhtiyaçlarınız doğrultusunda saniyeler içerisinde Bulut Sunucu kaynaklarınızı arttırabilir veya yeniden ölçeklendirebilirsiniz.

Bulut sunucu avantajları:

Esneklik ve ölçeklenebilirlik; Ekstra kaynağa gerektiğinde arttırılabilir.
Maliyet etkinliği; Gerektiğinde kullanılabilir olmasına rağmen, müşteriler yalnızca belirli bir saatte kullandıkları şeyleri ödemektedir.
Kurulum kolaylığı; Bulut sunucuları çok fazla başlangıç ​​kurulumuna ihtiyaç duymaz
Güvenilirlik; Kullanılabilir sunucuların sayısı nedeniyle, bazılarında sorunlar varsa, kaynak etkilenmeyecek şekilde kaydırılır.

, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.