Cyber Panel’de WordPress + LS Cache kurulumu

Cyber Panel‘de WordPress ve LS Cache eklentisi kurmak için öncelikle Cyber Panel’de sol menüden Websiteler > Website Listesi ‘ne tıklayın.

WordPress kurulumu yapacağınız alan adının sağ üst tarafındaki “Manage” linkine tıklayın ve aşağıdaki adımları sırası ile takip edin.

Açılan sayfada en altta yer alan “Uygulama Kurucu” bölümündeki WP + LSCache ikonuna tıklayın.

Installation Details bölümünde ;

Blog Title kısmına bloğunuza vereceğiniz başlığı;
Login User bölümüne kullanıcı adını;
Login Password bölümüne kullanıcı şifrenizi;
Eposta bölümüne yönetici posta adresinizi;
Dizin kısmına ise WordPress kurulumunuzu hangi dizine kurmak istiyorsanız o dizini yazın. Bu ekran görüntüsünde /wp dizinine kuracağımız için bu alana /wp yazdık.Eğer anadizine kurulum yapmak istiyorsanız Dizin kısmını boş bırakın.

Son olarak Install Now butonuna tıklayın ve kurulumu tamamlayınız.

CyberPanel Hakkında

CyberPanel, OpenLiteSpeed web sunucusu için yeni bir açık kaynaklı web barındırma kontrol panelidir. CyberPanel ile yeni alan adları / vhost’ları kolayca ekleyebilir ve bunlar için SSL’leri yönetebilirsiniz. Ek olarak, lscache modülü varsayılan olarak etkinleştirilir, böylece kullanıcılar sayfalarını önbelleğe almak için kullanabilirler. Bu da ek performans sağlar. Bu paneli CliaWeb den VPS veya VDS kiraladığınızda sipariş esnasında Kontrol Panel seçenekleri arasından seçerek kurdurabilirsiniz.

CyberPanel yani OpenLiteSpeed de php 5.3, 5.4, 5.5, 5.6, 7.0, 7.1, 7.2 php sürümleri, ftp, dns, mariadb, phpmyadmin, dosya yöneticisi, Auto SSL, Email Servisi kurulu gelir. Bu sayede siteleriniz için dilediğiniz php sürümünü seçebilirsiniz. Ayrıca CyberPanel’de Türkçe dil desteğide mevcuttur.

CyberPanel ayrıca WordPress ve Joomla için tek tıkla oto yükleyiciye sahiptir. WordPress yükleyici de WordPress için LiteSpeed Cache eklentisini etkinleştirir. Bu da wordpress için ek performans sağlar.

CyberPanel (with Open Litespeed) Minimum Gereksinimler;

Centos 7.x
Python 2.7
1024MB veya üstü RAM
10GB Disk Alanı

CyberPanel Resmi Sitesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.