ubuntu minecraft kurulumu

Ubuntu 20.04 LTS’ye Minecraft nasıl kurulur

Ubuntu 20.04 LTS’ye Minecraft nasıl kurulur

Bu basit öğreticide Minecraft’ı Linux’a (Ubuntu ) nasıl yükleyeceğinizi anlatacağız . Minecraft şimdi neredeyse 9-10 yıldır bir çılgınlık oldu, ancak bunu bilmeyenleriniz için.

Minecraft nedir?

Minecraft , hiç oyun oynamayanların bile anında tanıyabileceği video oyunlarından biridir. Yaratıcısı Markus “Notch” Persson, ilk olarak 2009’da piyasaya sürdü ve o zamandan beri tüm zamanların en çok satan video oyunu haline geldi.
Çoğu Minecraft oyuncusu, oyunun başarısının sırrının yaratıcılığa ilham veren tasarımında olduğu konusunda hemfikirdir. Oyuncular, her biri etkileşimde bulunulabilen, taşınabilen veya işçiliği için kaynaklara dönüştürülebilen bloklardan oluşan büyük, prosedürel olarak oluşturulmuş bir dünyayı keşfetmekte özgürdür.
Bu bloklu dünya, AI kontrollü canavarlar, dost köylüler ve çok oyunculu modda diğer oyuncular tarafından işgal ediliyor. Minecraft bir hayatta kalma oyunu veya sanal alan olarak oynanabilir ve oyuncular, oyun mekaniklerini değiştirmekte ve bunun için yeni varlıklar yaratmakta özgürdür.
Minecraft Java programlama dilinde yazıldığı için Linux, Windows ve macOS üzerinde çalışır. Minecraft’ın birkaç sürümü olduğunu ve bu makalenin Minecraft: Java Sürümü ile ilgili olduğunu unutmayın.

Ubuntu’ya Minecraft nasıl kurulur

Minecraft’ı Ubuntu’ya kurmanın iki yolu var.

  • Resmi DEB Paketini kullanma
  • Snap Store’u kullanma

1. DEB paketini kullanarak yükleyin

Minecraft’ı .deb paketini kullanarak kurmak için önce paket dosyasını indireceğiz,

wget https://launcher.mojang.com/download/Minecraft.deb

Şimdi paketi aşağıdaki komutu kullanarak kuruyoruz,

sudo dpkg -i ~/Download/Minecraft.deb

Paket dosyası için aşağıdaki komutla çözülebilecek bazı bağımlılık sorunları yaşayacağımız için kurulum hala tamamlanmadı.

sudo apt -f install

2. Snap kullanarak kurun

Minecraft’ın Ubuntu’ya yüklenmesinin ikinci yolu, ek paket yöneticisini kullanmaktır. Snap, Ubuntu 20’ye önceden yüklenmiş olarak gelir, ancak daha eski sürümler için onu yüklemeniz gerekebilir.

Aşağıdaki snap komutunu kullanarak Minecraft’ı kurun,

sudo snap install mc-installer

Bu tek komut Minecraft’ı Ubuntu sistemine yükleyecek, Minecraft yükleyicisini başlatacak, oturum açacak ve keyfini çıkaracaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.