WordPress Admin Şifresi Sıfırlama

WordPress Admin Şifresi Sıfırlama


WordPress tabanlı sitelerde admin şifresini sıfırlamanız gerekebilir bu gibi durumlarda bunun çok kolay bir yolu vardır. Ancak bunun için yine Cpanel’e giriş yapmanız gerekmektedir.

Özellikle sürekli bilgisayar başında oturan kişilerin veya yoğun iş stresi altında olanların sıklıkla yaşayabileceği bir durum bu şifreleri unutmak.. Ancak bu wordpress admin şifreniz ise maalesef biraz zor oluyor. Bu şifreyi sıfırlayabilmek için öncelikle Hosting kontrol panelinize giriş yapabilmek zorundasınız. Eğer bu yollardan bir tanesi işinize yaramaz ise hosting firmanız sizlere yardımcı olacaktır..

Hosting Panelinize giriş yaptıktan sonra;

1.)Databases bölümünün altındaki PhpMyAdmin butonuna tıklayınız. 

2.) PhpMyAdmin girdiğinizde solda istediğiniz site için kullandığınız sitenin veritabanını seçin ve yanındaki + işaretine tıklayın. 

wp_users yazısının üzerine tıklayın. 

3.) Burada user_login yazısının altında kullanıcı adlarınız sıralanacak istediğiniz kullanıcının en solunda ki düzenle butonuna tıklayınız. 

4.) Buradan user_pass yazısının solundaki Değer kısmını a9ca3d79e3e43eb566f901f2f3f74e14 olarak değiştiriniz. 

Şuan wp-admin’de seçtiğiniz kullanıcı adının şifresi OwnHost1! olarak değiştirildi. Şimdi WordPress Admin paneline giriş yapın ve kullanıcılar bölümünde şifrenizi istediğiniz bir şifre ile değiştiriniz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.