WordPress Site Taşıma

Paylaş

WordPress Site Yedekleme Eklentisi

WordPress Site Taşıma işleminin nasıl kolayca  yedeklenip ve geri yükleme işlemini anlatacağız. Öncelikle yedek almak istediğiniz WordPress Site için Akeeba Backup eklentisini kurun. Eklentiyi https://www.akeebabackup.com/download/backupwp/2-4-2/akeebabackupwp-2-4-2-core-zip.zip buradan indirebilirsiniz.

WordPress Site Yedekleme

Eklentiyi wordpress admin paneline giriş yaparak eklentiler – yeni ekle ardından eklenti yükle kısmından Akeeba Backup WordPress eklentisini yüklüyoruz, ardından eklentiler kısmından Akeeba Backup WordPressi aktif ediyoruz daha sonra ise Configuration bölümüne gelip tıklıyoruz ardından açılan sayfadan Advanced configuration kısmında Archiver engine menüsünden yedekleme formatını jpa kısmını zip olarak değiştirip save close diyoruz. Bu işlemler full sql ve site dosyalarının tamamını yedekleme de yeterli olacaktır.

Yedekleme işlemi kısmı Main Operations kısmında Backup Now butonuna tıklayıp sitenizin yedeklemesinin bitmesini beklemek olacak web sitenizin boyutuna göre 10 dk ile 1 saat arasında sitenin tamamını yedekleyip indirilebilir hale gelecektir.

WordPress Site Taşıma

İndirdiğiniz zip formatlı web sitenizin yedeğini farklı hosting firmasında hızlı bir şekilde kurmak istiyorsanız zip formatlı dosyadaki yedeğinizin içindeki dosyaları ftp programı aracılığı ile sürükleyip atıyoruz ardından bir cpanel plesk vs diğer paneller yardımı ile database ve dbusername oluşturduktan sonra tarayıcınıza www.siteniz.com/installation demeniz ardından kurulum talimatlarını takip ederek sitenizi kayıpsız hızlı bir şekilde kurabilirsiniz.